BUTY TREKKINGOWE

visibility194 Wyświetlenia comment0 komentarzy person Wysłane przez: SportNovia list w: Category 1

Buty trekkingowe, są mocne, o sztywnej podeszwie i za kostkę. Doskonale chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rynek outdoorowy oferuje ogromną ilość modeli wielu znanych światowych marek. Wysokie buty turystyczne można podzielić na te lekkie, wykonane z połączenia materiałów syntetycznych z naturalną skórą nubukową lub zamszową. Charakteryzują się niską wagą oraz wysoką oddychalnością. Bardzo wiele modeli wyposażonych jest w specjalną wkładkę membranową zapobiegającą przemakaniu obuwia. Innym rodzajem butów są te wykonane z pełnej skóry. Taka konstrukcja jest zapewnieniem lepszej ochrony stopy oraz jej stabilizacji. Wysokiej klasy obuwie turystyczne, to ważny element wtedy, gdy teren jest trudny, a wyprawa długa i daleka. Jeden kawałek skóry zapewnia minimalną ilość szwów, a dzięki temu nie jest ona podatna na przemakanie.

Niezwykle ważne jest, aby buty trekkingowe, które wybieramy były wygodne i dobrze wyprofilowane. Oczywiście należy pamiętać, że buty przeznaczone do górskich wędrówek powinny być wytrzymałe, a przy tym powinny zabezpieczyć Twoją stopę przed ewentualnymi urazami. Dlatego tak ważne jest, aby buty górskie miały odpowiednią podeszwę i właściwą wysokość cholewki. Warunki, które panują w górach są trudne i wymagające, dlatego powinieneś mieć pewność, że buty które nosisz są idealnie wyprofilowane i odpowiednio dopasowane do Twojej stopy. Dobrze dobrane buty trekkingowe uchronią Cię przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi o które w czasie marszu nietrudno. Pamiętaj, żeby uniknąć pęcherzy i otarć poświęć chwilę i dobierz właściwe dla swojej stopy buty górskie. 

Napisz komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Móc Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień