Sofshell

visibility264 Wyświetlenia comment0 komentarzy person Wysłane przez: SportNovia list w: Sub Category 1

Softshell to popularny materiał stosowany do szycia ubrań outdoorowych. Wizualnie składa się z miękkiej warstwy wewnętrznej, zapewniającej komfort termiczny oraz z rozciągliwej i bardziej zbitej warstwy zewnętrznej, której zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed wiatrem. Niektóre modele odzieży softshellowej wyposażone są także w membranę (np. Windstopper), która zapewnia wiatroszczelność i jednoczesną oddychalność.

Biorąc zatem pod uwagę powyższe cechy, softshell to zdecydowanie lżejsza wersja ubioru outdoorowego, która ochroni przed niekorzystnymi warunkami. Odzież softshellowa sprawdzi się w wietrznych, ale w miarę suchych warunkach. Softshelle dobrze chronią przed wiatrem, mają lepszą oddychalność niż hardshelle z membraną, co jest zaletą szczególnie przy intensywnych aktywnościach. W pewnych warunkach softshell pozwala pominąć dodatkową warstwę termiczną np. polar. Warto jednak pamiętać, że uniwersalne produkty – a do takich bez wątpienia należą ubrania z softshellu – czasem wymagają wspomagania. W zimie – dodatkowego ocieplenia, podczas deszczu – warstwy wodoodpornej.

Napisz komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Móc Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień